sos-facebook Estetiği Takip Edin sos-twitter

Kayseri, Burun Estetiği Ameliyatı (Rinoplasti)

Burun Estetiği, KayseriEstetik cerrahi kişinin görünümünü düzeltmeyi amaçlar. Burun estetiği yada "RİNOPLASTİ", görünümü düzeltmek için burnun tekrar şekillendirilmesidir. Rekonstrüktif rinoplasti , doğumsal bozukluk veya yaralanma sonucu oluşmuş şekil bozukluğunu düzeltmek için yapılır. Aynı zamanda içerideki şekil bozukluğu sebepli burun tıkanıklığını rahatlatmak amacıyla yapılan ameliyatla birlikte de yapılabilir.

Rinoplastinin amacı, burnun genel görüntüsünde değişiklikler yaparak burnu yüz ile uyumlu bir hale getirmektir. Burun ameliyatı sırasında varsa nefes alma problemi de birlikte çözülür. Burun estetiği ameliyatı ile burun uzaltıp kısaltılabilir, küçültüp büyütülebilir, burun delikleri ve burun sırtı ya da kemer kısmının şekli değiştirilebilir, burundaki asimetri giderilebilir. Burun ucu daha kalkık, daha dar ya da daha geniş olacak şekilde değişiklikler uygulanabilir.

Herhangi bir estetik ameliyat girişiminden önce saptanması gereken en önemli faktörlerden biri duygusal dengedir.Rinoplasti, burnunuza yeni bir şekil verebilir ama hayatınızın akışına yön veremez. Estetik cerrahi görünümünüzü düzeltir ve özgüveninizi tazeler fakat gerisi size kalmaktadır. Burunu muayene ettikten sonra cerrah, yöntemle ilgili kararı etkileyen diğer değişkenleri kişiyle tartışacaktır.

Birçok durumda rinoplasti için önerilen en erken yaş burun büyümesinin %90'ının tamamlandığı, 16,17 yaşlarıdır.Daha ileri yaşlardaki kişilerde kararı etkileyen değişken, yaştan ziyade sağlık durumudur. İlk görüşme esnasında cerrah kullanılacak cerrahi teknik, anestezi, ameliyatın nerede yapılacağı ve bu cerrahi gerçekçi olarak neleri başarabilir gibi sizin durumunuzla ilgili özel detayları açıklayacaktır. Her yıl yüzlerce rinoplasti başarı ile uygulanmaktadır. Yinede cerrahinin muhtemel tehlikeleri ve rinoplasti ile ilgili özel riskler hakkında bilgilendirilmiş olmanız gerekir.

Görünümü düzeltmek amacıyla ilk uygulandığında ameliyat sonrası komplikasyonlar (enfeksiyon v.s gibi.) nadirdir. Kötü iyileşme ikinci ameliyatı gerektirebilir. Komplikasyon riski iyileşme dönemindeki takip bakımından cerrahın önerilerini dikkatle takip ederek azaltılır.


Burun estetiği ameliyat sonuçlarını olumlu etkileyen faktörler

  • Hastanın sorunsuz yara iyileşmesi
  • Daha önce ameliyat geçirmemiş olması
  • Burun derisinin inceliği
  • Kıkırdaklarının güçlü olması
  • Burun ucunun ince olması
  • Burun ile yüz arasında büyük oransızlıklar olmaması
  • Ameliyat sonrasında doktor tavsiyelerine ve bakıma iyi uyulması

Burun ile yüz arasında büyük uyumsuzluklar olması Bunlardan en sık olanı çenenin burun ve alına göre çok küçük ve geride olmasıdır. İstatistiklerde oran %25'dir. Doktorunuz sizde böyle bir durum tespit ederse profilinizi daha orantılı yapabilmek ve estetik burun ameliyatından elde edilecek olumlu sonucu daha da arttırmak için size çene büyütme ameliyatı yada çene dolgu önerebilir. Son altı senedir çene büyütme ameliyatında protez yerine sizin dokularınızın iğne ile çene bölgesine nakledilmesi tekniği kullanılmaktadır. Alınacak olumlu sonuç sizin kadar doktorunuzu da olumlu yönde etkileyeceğinden, doktorunuz bunu yapmayı arzu eder ve bu nedenle, bu ameliyat burun estetiği ile aynı seansta yapıldığında ücreti de en asgari seviyede tutulmuştur.

Yorumlar   

0 #16 Simetri Estetik 29-08-2018 07:55
Alıntılandı Oğuzhan Altınkaya:
İyi günler dilerim. Ben Niğde'de yaşıyorum ve burun estetiği olmayı düşünüyorum. Daha önce hiç bir ameliyat geçirmedim. Ameliyat ve ücreti konusunda bilgilendirirmisiniz?

Merhabalar,
Bünyemizde 4 Plastik cerrah 3 farklı hastanede operasyonlarını gerçekleştirmekte.Doktor seçimi hastalarımıza bırakılmakta.Ücretsiz görüşmemize dilediğiniz zaman 0 352 235 44 66 dan randevu alarak gelebilirsiniz.
Alıntı
+2 #15 Oğuzhan Altınkaya 28-08-2018 16:24
İyi günler dilerim. Ben Niğde'de yaşıyorum ve burun estetiği olmayı düşünüyorum. Daha önce hiç bir ameliyat geçirmedim. Ameliyat ve ücreti konusunda bilgilendirirmisiniz?
Alıntı
0 #14 Simetri Estetik 25-01-2016 16:34
Alıntılandı Ayşenur Türker:
Ben daha önce 2 defa şanssız bir şekilde burun ameliyatı oldum be doktorum bana burun kanatlarımın daralacağını söylemesine rağmen hiçbir değişiklik olmadı acaba benim yeniden burun amelşyatı olmamda bir sakınca varmıdır

Merhabalar,
Tekrardan operasyon yapılabilir istemeniz halinde. Bir sakınca teşkil etmez. Burun estetiği olmadan önce doktorunuzu iyi araştırmanızı öneririz.Mümkünse ameliyat ettiği kişilerin de fikirlerine başvurabilirsiniz.
Alıntı
0 #13 Simetri Estetik 25-01-2016 16:29
Alıntılandı zarife çaylı:
turkish delight hakkında bilgi verir misiniz?

Merhabalar,
Turkish delight operasyonda kullanılan yönteme verilen isimdir.Hastalarımızın kendi kıkırdağından alınan kıkırdak parçaları ile burun ucunda ve yan sırt bölgesinde Turkish Delight oluşturulmasında kullanılır.Bu yöntemle yapılan operasyonlarda oluşabilecek sorunlar en aza indirgenmektedir. Bünyemizde bulunan doktorlarımız ameliyata göre ihtiyaç duyarlarsa bu yöntemi uygulayabilmektedirler.
Alıntı
0 #12 Simetri Estetik 25-01-2016 16:22
Alıntılandı sevcan guven:
burun estetiği kimlere yapılır,muayene olsam bana ameliyat gerekir mi gerekmez mi soyleyebilir misiniz?teşekkürlerr

Merhabalar,
Kemik gelişimini tamamlamış burun görüntüsünden memnun olmayan değişiklik yapmak isteyen her hastamıza diledikleri şekle kavuşmaları sağlanmaktadır. Ayrıca estetik işlemlerin yanında burundan rahatsızlıklarınız var ise de onlar düzeltilebilmektedir.
Alıntı
0 #11 Simetri Estetik 25-01-2016 16:19
Alıntılandı ayça ayça:
kocaman bi burnum var,sanırım anne tarafına çekmişim:)) benim sorum şu:görselliğe çok önem veriyorum ve o alçıyla uzun süre gezmek istemiyorum.en fazla ne kadar kalmalı alçı burnumda ve ne kadar sürede iyileşebilirim???

Merhabalar
Operasyon sonrası bir hafta 10 gün içerisinde alçı alınır.Sonrası ince bir bant.Çok rahatsız edici bir düzeyde olmaz.Bir hafta on gün çok uzun bir süre değildir. Operasyon sonrası gözlük takmamanız önerilir bir süreliğine eğer gözlük kullanıyor iseniz.
Alıntı
0 #10 Simetri Estetik 25-01-2016 16:17
Alıntılandı şirin taş:
ameliyattan sonra burnumu beğenmezsem ne olur?bir kere daha ameliyat olma şansım var mı?

Merhabalar,
Ameliyattan hemen sonra tekrar ameliyat yapılmaz. 6 aylık bir sürenin geçmesi beklenir. Tüm ödemler ve iyileşme süreci tamamlandıktan sonra müdahale edilebilir düzeye gelir.
Alıntı
0 #9 Simetri Estetik 25-01-2016 16:15
Alıntılandı hakkı gurler:
burun estetiği için yaş sınırı var mıdır?

Merhabalar,
Genel olarak kemik oluşumunun tamamlanması için yaş sınırı olarak 18 yaş bitirilmesi önerilmektedir. Mecburi bir durum yok ise doktorlarımız 18 yaşın bitmesi gerektiğini söylerler.
Alıntı
0 #8 Simetri Estetik 25-01-2016 16:14
Alıntılandı zarife çaylı:
burun ameliyatı konuunda araştırma yaptım ama tümdoktorların fiyatları arasında ciddi farklar var.nedenini sorabilirmiyim acaba?

Merhabalar,
Her doktorun kendine göre yöntemleri ve uyguladığı işlemleri vardır. Ayrıca bulunulan hastanede alınan farklar değişiklik göstermektedir.Fiyat farkları bundan dolayı oluşmaktadır.
Alıntı
+2 #7 şirin taş 25-01-2016 08:41
ameliyattan sonra burnumu beğenmezsem ne olur?bir kere daha ameliyat olma şansım var mı?
Alıntı

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Simetri Estetik | Merkez - Alpaslan Mah.Mustafaşimşek Bulv. Başyazıcıoğlu apt 105 Melikgazi, KAYSERİ
info@simetriestetik.com.tr  -  T: +90 352 235 44 66