sos-facebook Estetiği Takip Edin sos-twitter

Burun Estetiği Ameliyatı Sonrası, Kayseri

ameliyat sonrasiErtesi gün taburcu edildikten sonra yürüyerek evinize gidip günlük işerinizi yapabilirsiniz. Burun delikleinizi açık tutmak için bazı krem ve sıvılar önerilmektedir. Burnunuzdan nefes alabilirsiniz. Ancak kişiden kişiye değişmekle birlikte 5 ila 10 gün sonra alçı ve silikon tamponlar çıkarılır. Band uygulamasına geçilir. Morluklarınız genelde bu süre içinde düzelmiş olacaktır. Şişliğinizin hafif azaldığını göreceksiniz. Ancak tam olarak şişlikleriniz 3-6 ay arası inecektir. Bu süre içinde burnunuzu gelebilecek her türlü darbeye karşı korumanızı önermekteyiz.

Aşırı efor gerektiren aktivitelerden (yüzme, eğilme, kan basıncınızı arttıran her aktivite,spor) 3 hafta kaçınılması önemlidir.

2 ay gözlük takılmaması gerekmektedir.


Septum deviasyonu nedir?

Burunun ortasında yer alan kıkırdak ve kemik yapının(burunun orta direği) eğriliğidir. Yarık dudak-damaklı hastalarda olduğu gibi doğuştan olabileceği gibi genellikle çocukluk veya gençlik döneminde geçirilen burun travmaları sonrası gelişmektedir. Kesin tedavisi cerrahi olarak düzeltilmesidir.

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Simetri Estetik | Merkez - Alpaslan Mah.Mustafaşimşek Bulv. Başyazıcıoğlu apt 105 Melikgazi, KAYSERİ
info@simetriestetik.com.tr  -  T: +90 352 235 44 66